تبلیغات
گروه فرهنگی تخریبچی.آی آر - حماسه حضور مردمی که «تا آخر ایستاده‌اند»
گروه فرهنگی تخریبچی.آی آر
به قدری گریه كردم دلم شش گوشه شد (لبیك یا حسین)
اگر از سرهایمان كوه ها بسازند در كتاب های تاریخ نخواهند خواند امام خامنه ای تنها ماند

راهپیمایی عظیم 22 بهمن همزمان با سی و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب ‌اسلامی ایران از ساعت 9 صبح امروز یکشنبه در تهران و همزمان در 930 بخش، شهر و شهرستان و 4000 روستای کشور ‌آغاز شد.

شهر آماده ثبت شکوه پیمان ملت در فجر 34

از روزهای گذشته همزمان با دعوت همه گروه‌ها، شخصیت ها و تشکل های فعال در عرصه های گوناگون، دستگاه‌های مختلف نیز تمهیدات لازم را برای آراسته و آماده سازی مسیرهای راهپیمایی عظیم 22 بهمن در تهران بزرگ اندیشیده و از صبح امروز همه چیز برای ثبت یک حماسه دیگر آماده بود.

بیش از 220 خبرنگار خارجی و 1600 خبرنگار داخلی- عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری (در تهران ) و بیش از 2000 خبرنگار،عکاس و تصویربردار در تمامی استانهای کشور و اکثرشبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله 300 گروه خبری  و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام استانهای کشوردر مسیرهای راهپیمایی ، مراسم 22 بهمن را به صورت مستقیم پوشش خبری ـ تصویری  دادند.

همچنین بسیاری از شبکه های تلویزیونی کشورهای دیگر از جمله شبکه تلویزیونی المنار-الاخبار-روس الیوم – شین هوا چین -فوجی و آساهی ژاپن- شبکهzdf (زد دی اف )آلمان-(سی بی اس )   cbs  و آسوشیتد پرس AP  نیز آمادگی پوشش خبری برنامه را داشته اند و با استقرار در میدان آزادی ، اطلاع رسانی کردند.

استقرار سیستم صوتی بیش از 13 کیلومتردر مسیرهای راهپیمایی ومیدان آزادی و ارائه خدمات صوت  به صورت ثابت و سیار در تهران و ارائه بیش از 180 کیلومتر خدمات سیستم صوتی در مراکز استانها که به عنوان بزرگترین سیستم صوتی  مراسم های ملی در کشورهای جهان شناخته شده است .

ایستگاه موسیقی اقوام ایرانی در مسیر راهپیمایی

به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن ماه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سازمان میراث فرهنگی ویژه برنامه هایی از قبیل:  ایستگاه موسیقی اقوام ایرانی، اجرای نمایش‌های آیینی، غرفه پذیرایی از راهپیمایان، ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و غرفه جاذبه‌های گردشگری ایران را در مسیر راهپیمایی اجرا کرد.

بر اساس این خبر با مشارکت شبکه 2 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ویژه برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی از این شبکه به صورت مستقیم پخش شد.

همچنین برگزاری ایستگاه بزرگ ایران سرزمین شکوه و زیبایی‌ از سوی سازمان میراث فرهنگی ، یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های این سازمان است که در این ایستگاه مهمترین برنامه‌های فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور  ارائه شد.

بر اساس این گزارش در ایستگاه نقاشی، کودکان نمادهای انقلاب اسلامی و دهه فجر را به تصویر ‌کشیدند و به تعدادی از آنها جوایزی از سوی سازمان میراث فرهنگی اهدا شد.

همچنین اقلام فرهنگی با همکاری مشترک سازمان میراث فرهنگی و شبکه 2 سیما، شامل کتاب موزه‌ها و فلش کارت‌هایی با موضوع سخنان مقام معظم رهبری نیز از سوی این سازمان، در بین راهپیمایان توزیع شد.

حضور 20 اندیشمند اروپایی و آمریکایی در غرفه پلاکاردنویسی بسیج دانشجویی

در غرفه پلاکاردنویسی قرارگاه شهید باقری بسیج دانشجویی مردم  با استفاده از امکانات موجود در غرفه بر روی پلاکاردهای موجود متونی را نوشتند و به این وسیله پیام خود را به صورتی رساتر منتقل کردند و صدای خود را به وسیله رسانه‌های جمعی به گوش جهانیان رسانند.

همچنین در این غرفه که با شعار «ای خون‌بهای شهیدان، پاس می‌دارمت زجان» برگزار شده برنامه حضور اندیشمندان اروپایی و امریکایی منتقد جهان غرب برگزار خواهد شد. حدود 20 تن از اندیشمندان بین المللی منتقد جهان غرب در این غرفه حضور پیدا  کردند و به سخنرانی و گفت‌وگو با مردم  پرداختند.

براساس این گزارش، در این غرفه فهرستی از شعارهای جدید مناسب برای وضعیت کنونی ایران و جهان که توسط قرارگاه شهید باقری برای این راهپیمایی با درخواست از شعرای انقلابی  سروده شده به همراه بعضی محتواهای فرهنگی دیگر در اختیار مردم انقلابی حاضر در این راهپیمایی قرار  گرفت.

همچنین مسابقه فراخوان مستندات مردمی از راهپیمایی 22 بهمن ماه توسط این قرارگاه برگزار شده است و مردم انقلابی می‌توانند فیلم‌های کوتاه و عکس‌های خود از این راهپیمایی شکوهمند را به نشانی Setad@q-b.ir ارسال کنند. آثار برگزیده در اختیار رسانه‌های جمعی قرار خواهد گرفت تا بازتاب مناسبی از این واقعه عظیم مردمی در رسانه‌های داخلی و خارجی صورت پذیرد.

توزیع تمثال شهدای هسته‌ای در مسیرهای راهپیمایی 22بهمن

تمثال شهید مصطفی احمدی‌روشن، مسعود علی‌محمدی، رضا قشقایی و مجید شهریاری در مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن از جمله اقداماتی است که به مناسبت سی‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت.

پلاکارد‌های «تا آخر ایستاده‌ایم» در دست راهپیمایان

پس از گذشت دقایقی از آغاز راهپیمایی موج خروشان مردم خیابان‌های اطراف میدان آزادی را پرکرد، مردم با پرچم‌های «تا آخر ایستاده‌ایم در دست حمایت خود از نظام جمهوری اسلامی ایران را فریاد می‌زنند.

سی و چهارمین بهار انقلاب اسلامی که با حضور میلیونی مردم از ساعتی قبل در خیابان‌های تهران آغاز شده است با صحنه‌های بی‌نظیری از ولایت‌مداری مردم همراه بود.

برخی از راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود «من انقلابی‌ام» حمایت قاطع خود را از سخنان اخیر مقام معظم رهبری که به دولت آمریکا فرمودند من دیپلمات نیستم یک انقلابی‌ام نشان دادند.

مردم با توجه به وقایع اخیر یکشنبه مجلس و رفتارهای برخی مسئولان شعار «دشمن ملت ما تفرقه و نفاق است» اعتراض خود را به رفتار برخی از مسئولان ابراز داشتند.

در طول مسیر راهپیمایی امروز برنامه‌های متنوعی برای اقشار مختلف اعم از پیرو جوان، زن و مرد در نظر گرفته شده است.

حوالی خیابان فلسطین دو جوان با اجرای حرکات نمایشی توسط توپ فوتبال و روپایی زدن در حال اجرای نمایش برای راهپیمایان تهرانی هستند.

آغاز مراسم رسمی، شگفتی خبرنگاران خارجی

مراسم رسمی یوم الله 22 بهمن در میدان آزادی راس ساعت 10 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از قاریان ممتاز بین المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران و با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و مردم بصیر و همیشه در صحنه و مسئولیت لشکری و کشوری و تعدادی از سفرا و کارداران و وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقیم و میهمانان خارجی و علما و شخصیتهای فرهیخته فرهنگی،سیاسی، کشورهای اسلامی در تهران آغاز شد.

خبرنگاران خارجی مستقر در مسیر راهپیمایی در تهران و در میدان آزادی از حضور چشمگیر مردم علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی، شگفت‌زده شدند.

استقرار 30 چادر سالمندان و 820 امدادگر در طول مسیر راهپیمایی

جمعیت هلال احمر استان تهران در روز 22 بهمن‌ماه پوشش عملیاتی تمامی مسیرهای راهپیمایی را برعهده داشت.

در یوم الله 22 بهمن‌ماه امسال 30 پایگاه هلال احمر و 820 امدادگر و نجات گر از سوی این نهاد در مسیرهای ولیعصر تا آزادی، صادقیه تا آزادی و میدان فتح تا میدان آزادی مستقر بودند.

همچنین در مسیر راهپیمایان 30 چادر مخصوص سالمندان مستقر شده است تا سالمندانی که در راهپیمایی حضور داشتند و پس از طی مسافتی خسته شده‌اند، در این چادرها اسکان یابند.

براساس این گزارش، 35 دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه موتور آمبولانس نیز در مسیر راهپیمایی در معابر مستقر شدند.

اورژانس تهران همزمان با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای خدمت رسانی به راهپیمایان 22 بهمن سال 91، 45 دستگاه آمبولانس مستقر کرد.

همچنین با توجه به مشکل بودن امکان تردد خودرو در مسیر خیابان آزادی، 6 دستگاه موتورلانس نیز در این مسیر مستقر می‌شود تا در صورت لزوم به سرعت برای ارائه خدمات اورژانسی به مجروحان احتمالی خدمت رسانی شود.

براساس این گزارش، 4 دستگاه خودروی فرماندهی عملیات فوریت‌های پزشکی نیز در این مسیر با تجهیز به 500 بسته عملیات بحران برای استفاده در هر گونه حوادث احتمالی بکارگیری ‌شوند. آمبولانس هوایی اورژانس نیز برای موارد لازم به حالت آماده باش بود.

همچنین، تمام آمبولانس‌های مسیر راهپیمایان با حضور 140 نیروی اورژانس از ساعت 5 صبح آ‌ماده باش بودند و اتوبوس آ‌مبولانس‌ها که درمانگاه‌های سیار اورژانس هستند نیز از ساعت یک بامداد به حالت آ‌ماده باش و فعال بودند.

براساس این گزارش، 20 نفر نیز مسئولیت برقراری ارتباط بین مأموران اورژانس را در عملیات‌های امروز به عهده داشتند، عمده خدماتی که پیش بینی می‌شد ارائه شود مانند سنوات گذشته برای حوادث ترافیکی، مسمومیت و خدمات رسانی به بیماران قلبی، ریوی و افراد مبتلا به فشار خون بود.

همچنین با هماهنگی با مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور 5 بیمارستان فیروزگر، امام خمینی(ره) حضرت رسول(ص)، شهدای تجریش و بیمارستان 7 تیر نیز آماده باش بودند تا و بیماران و مجروحان احتمالی به این بیمارستان‌ها ارجاع  ‌شوند.

پرچم 1500 متری ایران بر سر راهپیمایان تهران

راهپیمایان تهرانی همزمان با راهپیمایی با شکوه و پرشور 22 بهمن پرچم 1500 متری ایران را از حوالی میدان انقلاب به سمت میدان آزادی بر بالای سر خود گرفته و به این ترتیب سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

در طول مسیر راهپیمایی امروز تهران صندوق‌هایی از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای جمع‌آوری کمک به زلزله‌زدگان نقاط مختلف کشور و همچنین کمک به نیازمندان در آستانه سال جدید در نظر گرفته شد تا تهرانی‌ها کمک‌های خود را از طریق این صندوق‌ها به مستمندان برسانند.

چشم‌نوازی ماکت ماهواره سیمرغ در میدان انقلاب تهران

نمایش دستاوردهای علمی کشور در راهپیمایی امروز تهران حس غرور بسیاری از هموطنان را برانگیخت.

نصب ماکت ماهواره بر فراز گنبد مسجد در میدان انقلاب تهران چشم نوازی می‌کرد.

یکی از راهپیمایان تهرانی در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: با وجود تمام تحریم‌ها توانستیم به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کنیم که همه جمع این دستاوردهای در سایه سار انقلاب بوده است. اگر ما انقلاب نمی‌کردیم اکنون هم مانند دوران طاغوت وابسته به غربی‌ها بودیم و هیچ گاه نمی‌توانستیم دستاوردهایی همچون ماهواره سیمرغ داشته باشیم.

در این راهپیمایی حضور دانشجویان و حوزویان از نکات قابل توجه بود؛ دانشجویان و حوزویان همراه با سایر اقشار مختلف مردم با حضور در این راهپیمایی ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی و شهیدان با مقام معظم رهبری نیز تجدید بیعت کردند.

اجرای کنسرت سمفونی انقلاب در مسیر راهپیمایی شهروندان تهرانی

کنسرت بزرگ سمفونی انقلاب، امروز همزمان با راهپیمایی 22 بهمن در ضلع شمالی میدان انقلاب اسلامی اجرا شد.

براساس این گزارش این کنسرت با تلاش پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

سقوط چتربازان نیروهای مسلح، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی، اجرای سرود توسط گروه سرود 22 هزار نفری جوانان دانش‌آموز و قرائت قطعنامه سراسری 22 بهمن 91 از دیگر برنامه‌های این روز بود.

نمایش پیشرفت‌های رباتیک ایران در راهپیمایی امروز تهرانی

در حاشیه این راهپیمایی بنرهایی از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه رباتیک به نمایش عموم گذاشته شد. در این بنرها ضمن اشاره به دستاوردهای ایران در عرصه رباتیک به معرفی بخشی از این دستاوردها پرداخته شده است. همچنین پخش پلاکاردهایی در خصوص شهدای هسته‌ای از جمله اقدامات انجام شده در راهپیمایی امروز است.

تأکید راهپیمایان تهرانی بر وحدت و انسجام مسئولین کشور

تعدادی از راهپیمایان تهرانی با سر دادن شعار وحدت وحدت، فوری فوری خواستار اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مسئولان کشور شدند.

یکی از راهپیمایان تهرانی نیز دست‌نوشته‌ای را حمل می‌کرد که روی آن نوشته شده بود هشدار به مسئولان، اکنون نیازمند وحدتیم.

برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع ثبت بهترین خاطره در مسیر راهپیمایی 22 بهمن

شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر همزمان با یوم الله 22 بهمن برنامه‌های متنوع برگزار کرد، بازدید از موزه عبرت، موزه زندانیان سیاسی دوران انقلاب با حضور زندانیان سیاسی دوران ستمشاهی از جمله این برنامه‌هاست.

بر اساس این گزارش، برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع ثبت بهترین خاطره در راهپیمایان از دیگر برنامه‌های یوم الله 22 بهمن است و از بهترین عکس گرفته شده در راهپیمایی 22 بهمن از حضور پرشور شهروندان تقدیر شود.

برپایی ایستگاه فرهنگی ویژه کودک و نوجوان در مسیر راهپیمایی 22 بهمن، توزیع انواع اقلام فرهنگی شامل نرم افزار سرودهای انقلابی و یادنامه انقلاب میان کودکان و نوجوانان و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع کودک و انقلاب در ایستگاه از جمله برنامه‌های دیگر است.

مجریان برنامه‌های کودک در میان راهپیمایان/برپایی ایستگاه‌های فرهنگی در مسیر راهپیمایی تهران

شبکه‌های رادیویی ایران، جوان، تهران، قرآن و فصلی (بهمن)، با حضور در مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن، حماسه حضور پرشور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی را پوشش دادند.

رادیو ایران با ویژه برنامه (طلوع) از ساعت 9صبح تا ساعت 13 عصر برنامه‌های ویژه خود را روی آنتن ‌برد. همچنین، همکاران این شبکه رادیویی با برپایی غرفه در خیابان آزادی همراه گروه برنامه ساز ( سلام کوچولو ) به اجرای برنامه‌های زنده و شاد برای کودکان پرداختند.

براساس این گزارش، برنامه شبکه رادیویی جوان (درست مثل بهار) نیز از ساعت 9 صبح تا ساعت 13 توسط همکاران این شبکه  اجرا ‌شد. علاوه بر استودیوی پخش شبکه جوان استودیوهای سیار واقع در خیابان آزادی تقاطع خیابان بهبودی و خیابان آزادی، تقاطع خیابان نورافکن (روبروی استاد معین ) حماسه 22 بهمن امسال را پوشش دادند.

عمو پورنگ، خاله شادونه، اجراکنندگان برنامه فیتیله، عمو قناد، خاله نرگس و دیگر مجریان برنامه کودک به همراه شخصیت‌‌های عروسکی مشهور، به اجرای برنامه برای کودکان و نوجوانان شرکت کننده در راهپیمایی پرداختند.

برگزاری مسابقات مختلف در مسیر راهپیمایی

مسابقاتی مانند هدفگیری، پرتاب توپ، طناب زنی و همچنین مسابقات نقاشی و کاردستی در غرفه‌های مختلفی با تلاش شهرداری‌های محلات مختلف تهران در مسیر راهپیمایی برگزار شد.

اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور هم مسابقه عکاسی با عنوان « سی و چهارمین تجلی حضور» برگزار کرد.

علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند با استفاده از دوربین عکاسی یا گوشی همراه خود مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را به تصویر بکشند و برای اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.etghannews.ir مراجعه کنند.

 پایگاه سازمان فضایی ایران در خیابان آزادی

پایگاه سازمان فضایی ایران نیز بالنی به شکل موشک ماهواره بر امید به آسمان فرستاده و پلاکاردهایی مبنی بر توانمندی‌های فضایی متخصصان کشورمان درخیابان آزادی نصب کرده است.

مراکزی همچون اوقاف و امور خیریه، سازمان بسیج شهرداری، بانک سپه، مرکز بسیج وزارت امور خارجه، اتحادیه طلا و جواهرفروشان تهران، آب و فاضلاب منطقه 3 ، حوزه مقاومت بسیج 303 حضرت امیرالمؤمنین (ع) و اتحادیه تشکلهای قرآنی کشور و تعداد دیگری از ادارات و نهادها در مسیر انقلاب تا آزادی با برپایی غرفه‌های مختلف به ارایه خدمات متنوع از جمله ارایه اقلام فرهنگی و توزیع پلاکاردها در میان راهپیمایان پرداختند.

شرکت نسل اول و چهارم انقلاب دست در دست یکدیگر در راهپیمایی 22 بهمن

نکته قابل توجه در این تجمع حضور نسل‌های اول و چهارم انقلاب دوشادوش یکدیگر است. نسل‌‌های سوم و چهارمی‌های انقلاب همانند نسل اولی‌ها ضمن تأکید بر حفظ دستاوردهای انقلاب از گرامی‌داشت آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی سخن می‌گویند.

در همین باره خبرنگار فارس، به گفت‌وگو با یکی از این نسل‌ اولی‌ها پرداخت وی که ایرج حسینی نام داشت در ابتدای گفت‌وگو خاطراتی از روزهای انقلاب و مبارزات مردمی علیه رژیم شاهنشاهی گفت.

وی همچنین بر فرهنگی بودن انقلاب اسلامی تأکید کرد و افزود: مردم برای اقامه دین و ارزش‌های اسلامی به صحنه آمدند همان ارزش‌ها و اعتقادات نیز موتور محرک ملت بود.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود به بیان بخشی از دغدغه‌هایش از جامعه امروز ایران پرداخت و اظهار داشت: ما امروز با تمامی سختی‌های موجود همچنان بر سر آرمان‌های انقلاب، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هستیم؛ البته باید بگویم که امروز برخی از مشکلات وجود دارد اما در اصل انقلاب و ولایت فقیه با کسی تعارف و شوخی نداریم.

همچنین خبرنگار فارس به سراغ یک نسل سومی‌ انقلاب رفت که خود را مهدی حامدی معرفی کرد و در ابتدای گفتگویش گفت: امروز سی و اندی سال از انقلابی می‌گذرد که ما در پیروزی آن نقشی نداشتیم اما اعتقاد ما به آرمان‌های انقلاب باعث حضور همیشگی ما در صحنه‌ها است.

وی با بیان اینکه حضور امروز نسل سوم و چهارمی‌ها تجدید بیعتی با آرمان‌های انقلاب اسلامی و بنیانگذار کبیر آن امام خمینی (ره) است، خاطرنشان کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب که فقط باید یاد و خاطره آن روزها را گرامی بدارد، حس انقلاب را در تبعیت از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری می‌داند.

وی به بیان بخشی از دغدغه نسل‌های سوم و چهارم انقلاب پرداخت و خواستار توجه بیشتر مسئولان به نسل نوجوان و جوان ایرانی شد و بر این نکته تأکید کرد که دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی راه شهدای جهاد علمی را ادامه خواهند داد تا موفقیت‌های کشورمان در عرصه‌های مختلف ادامه یابد.

برپایی غرفه بیداری اسلامی و تأکید راهپیمایان بر گرامیداشت این حرکت اسلامی

برپایی غرفه‌ای در حمایت از بیداری اسلامی از جمله موارد قابل توجه در راهپیمایی امروز بود.

این غرفه در حد واسط چهارراه ولیعصر و خیابان وصال برپا شد که ضمن پرداختن به بیداری اسلامی بخشی از اتفاقات رخ داده در این کشورها به دید عموم گذاشته شده بود.

همچنین معرفی کشورهای اسلامی عربی از جمله دیگر اقدامات غرفه یاد شده بود.

جانبازان هشت سال دفاع مقدس نگین راهپیمایان تهرانی

راهپیمایان تهرانی تصاویر مقام معظم رهبری، امام خمینی (ره) و شهدای جهاد علمی را در دست دارند. تاکید بر حق هسته‌ای کشورمان، هئیت مجدد با آرمانهای امام راحل تاکید بر محاکمه سران فتنه و ... از جمله مطالبات راهپیمایان تهرانی است.

همچنین جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز همراه با سایر اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی حضور پیدا کرده و بر لزوم بیعت با مقام معظم رهبری تأکید دارند .

آتش و شعار ایرانیان در خیابان‌های تهران بر دامن آمریکا و اسرائیل

راهپیمایان در سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب ضمن حضور گسترده در این راهپیمایی در مسیرهای مختلف راهپیمایی و به ویژه خیابان‌های منتهی به میدان آزادی پرچم‌ها و آدمک‌های نمادین آمریکا و اسرائیل را به عنوان نماد استکبار جهانی به آتش کشیدند.

راهپیمایان همچنین ضمن آتش زدن پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل سر می‌دادند و با این اقدام خود ضمن حمایت قاطع از ولایت مطلقه فقیه ایستادگی خود را بر آرمان‌های انقلاب اسلامی مبنی بر ظلم‌ستیزی و حمایت از مظلومان نشان دادند.

حضور ورزشکاران همراه با سایر اقشار ملت در راهپیمایی تهران

تعدادی از ورزشکاران رشته‌های مختلف امروز همگام با سایر اقشار ملت در راهپیمایی 22 بهمن تهران شرکت کردند.

بر اساس این گزارش، ورزشکاران رشته‌های مختلف از جمله تکواندو، کاراته، جودو، کیک بوکسینگ، دوچرخه سواری، اسکیت سواری و سایر رشته‌های ورزشی با لباس‌های متحد الشکل در راهپیمایی امروز حضور یافتند.

ورزشکاران نیز مانند سایر اقشار ملت با سردادن شعار و در دست گرفتن پلاکاردهای مختلف حمایت خود را از انقلاب و آرمان‌های آن اعلام کردند.

تأکید راهپیمایان تهرانی بر بی‌اثر بودن تحریم‌های اقتصادی دشمن

راهپیمایان امروز تهران با سر دادن شعارهای مختلف، خشم و انزجار خود را از قدرت‌های استکباری اعلام کردند.

براساس این گزارش، تهرانی‌ها با سر دادن شعار و حمل پلاکارد و دست‌نوشته‌های مختلف تأکید کردند که تحریم‌های دشمن هیچ اثری بر ملت ایران نخواهد داشت بلکه آنان را منسجم‌تر از گذشته می‌کند.

تهرانی‌ها با سر دادن شعارهایی همچون بر ملت مسلمان تحریم اثر ندارد، ما تا آخر ایستاده‌ایم و برخی شعارهای دیگر اعلام کردند که در جنگ اقتصادی هم تا آخرین لحظه مقابل دشمن می‌ایستیم. همچنین تهرانی‌ها پلاکارد‌های مختلفی داشتند که حاوی مضامینی در مورد ایستادگی در برابر تحریم های اقتصادی دشمن بود.

فرود چوب راهپیمایان تهرانی بر سر اوباما و نتانیاهو

 

راهپیمایان آدمک‌های نتانیاهو و اوباما را در دست داشتند و با سر دادن شعارهایی خطاب به این آدمک‌ها انزجار خود را از سیاستهای ددمنشانه امریکا واسرائیل نشان دادند.در بخشی از این تجمع راهپیمایان با چوب به سر این آدمک‌ها می زدند.

تاکید راهپیمایان تهرانی؛ «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست»

در حاشیه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه راهپیمایان تهرانی شعار انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست سر دادند همچنین راهپیمایان تصاویر شهدای جهاد علمی را در دست داشته و یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.

همچنین راهپیمایان تهرانی دست نوشته‌هایی نیز با مضمون تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن حق صلح آمیز هسته‌ای ایران در دست داشته و بر لزوم حفظ حقوق هسته‌ای خود تاکید داشتند.

روایتی از حضور مسئولان همراه با مردم

سخنرانی مراسم 22 بهمن امسال نیز محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران بود . رئیس جمهور و جمعی از مسئولان همگام با مردم در راهپیمایی حضور یافتند و به گفت‌وگو با خبرنگاران پرداختند.

محمود احمدی‌نژاد در محل میدان آزادی به جمع خیل راهپیمایان یوم‌الله 22 بهمن پیوست.در هنگام حضور رئیس جمهور در جمع راهپیمایان تعدادی از وزراء و اعضای هیئت دولت نیز احمدی‌نژاد را همراهی می‌کردند.رئیس جمهور دقایقی پس از همراهی راهپیمایان مسیر راهپیمایی را به سمت محل سخنرانی یوم‌الله 22 بهمن ترک کرد.

احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران: انقلاب متعلق به یک هویت است

احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در راهپیمایی 22 بهمن و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اینکه نظر شما در مورد حضور بی‌سابقه مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن با وجود مشکلات اقتصادی گفت: به نظرم مقایسه اراده مردم با مشکلات اقتصادی و همچنین حضور آنها در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن کاملاً اشتباه است.

وی افزود: این مسئله یک بی‌انصافی نسبت به ملت است، هیچگاه ما چنین موضوعی را نداشتیم که آقا حالا که مشکلات وجود دارد شما در راهپیمایی روز  22 بهمن شرکت می‌کنید یا خیر.

رئیس‌جمهور ادامه داد: این سؤال به چه معنا است، هرکس در زندگی مشکلاتی دارد آیا زندگی نمی‌کند، به فکر پیشرفت و عظمت نیست، از حقوق خود دفاع نمی‌کند. انقلاب متعلق به ملت است، یک عظمت است، یک تاریخ است، یک آینده است، هویت است، یک موجودیت است، یک روح بلند الهی است. انقلاب و کشور مال ملت است و انقلاب مال خودشان است، همه چیز مال خودشان است.

احمدی‌نژاد گفت: شما مطمئن باشید هر سال این راهپیمایی باشکوه‌تر از سال قبل است چراکه ملت ایران هر سال بزرگتر و عزیز‌تر می‌باشد. امسال هم همینگونه خواهد شد.

وی افزود: می‌بینید که این حضور یک اقیانوس بیکران و بی‌‌تلاطم است و همه هستند، اقشار گوناگون و سلیقه‌های گوناگون و همه مردم حضور دارند، زیبایی‌های یک ملت خود را نشان داده است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ان‌‌شاء‌الله این موج آثار خود را در جهت اصلاح، توحید، معنویت، ایمان و یگانه‌پرستی اثر خود را تا دورترین نقاط عالم خواهد گذاشت و در راستای عظمت و عزت ملت خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه : پیام حضور مردم این است که پیوند مردم با ولایت همیشگی است

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه  نیز با حضور در جمع راهپیمایان یوم‌الله 22 بهمن با اعلام این مطلب افزود: امسال حرکت عظیم و گسترده مردم را به نظاره‌ نشسته‌ایم و این حضور در سال جاری که تحریم‌های آمریکا و ایادی آن افزایش پیدا کرده یک پیام مهم دارد.

رئیس قوه قضائیه گفت: پیام خاص این حرکت پرخروش مردم این است که کشورهای غربی و سلطه‌گر بدانند که ما ایستاده‌ایم و هستیم و پیوند مردم با ولایت همیشگی است.

آملی لاریجانی خاطر نشان کرد: مردم با این حرکت عظیم خود موفق می‌شوند تا همه شرارت‌های مستکبران را پشت سر بگذارند و در مسیرقله‌های کمال حرکت کنند.

آیت‌الله مقتدایی در گفت‌وگو با فارس: تبعیت محض از رهبری خواسته مردم از مسئولان

آیت‌الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری و دادستان اسبق در راهپیمایی پرشور مردم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ با بیان اینکه مردم امروز به خاطر انقلاب خود یکدل و یکصدا تمام سنگفرش‌های خیابان را پر کرده‌اند اظهار داشت:‌ هر قدمی که این مردم برای خدا بر می‌دارند ثواب جهاد را دارد.

آیت‌الله مقتدایی تأکید کرد: این حضور میلیونی مردم در سی و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که تحریم‌ها تأثیری نداشته است.

وی در خصوص پیام مردم به مسئولان برای حفظ وحدت و آرامش کشور یادآور شد: مردم همان خواسته‌های رهبر معظم انقلاب را از مسئولان دارند و توقع دارند که مسئولان با تبعیت محض از مقام معظم رهبری ایشان را تنها نگذارند.

نیکزاد در گفت‌وگو با فارس: حضور مردم در راهپیمایی برهم زننده معادلات دشمن است

نیکزاد وزیر راه وشهرسازی در گفت‌وگوبا خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: مردم به لحاظ تعهد به امام شهدا و پیروی از مقام معظم رهبری در راستای نقشه بر آب کردن توطئه‌های دشمن حضور بی‌بدیل پر رنگ‌تر از گذشته در راهپیمایی داشتند و اقشار مختلف اعم از کارگر، دانشجو، کارمند و ... در راهپیمایی حضور دارند.

وی افزود: این حضور بر هم زننده معادلات دشمنان است و در استان‌ها نیز مردم بسیار حضور پر رنگی داشتند که این مسئله عشق و ارادت مردم به راه شهدا و خط رهبری را می‌رساند.

نیکزاد ادامه داد: اختلافات مسئولان نظام نیز ربطی به اصل نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد و مردم در برابر نظام یک پارچه هستند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اختلافات درون خانوادگی در راهپیمایی تاثیری ندارد ولی دشمنان آن را بر علیه نظام تحلیل می‌کنند و با دیدن جمعیت حاضر در راهپیمایی نیز جرات ندارند به حضور مردم اعتراف کنند.

وی گفت: البته ما نیازی به تعریف آنها نداریم زیرا امام خمینی (ره) فرمودند هرگاه دشمنان از شما تعریف کردند بدانید که در مسیر مستقیم سستی کرده‌اید.

منبع فارس

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


ز آه سینه سوزان ترانه می سازم

چو نی ز مایه جان این فسانه می سازم

به غمگساری یاران چو شمع می سوزم
برای اشک دمادم بهانه می سازم

پر نسیم به خوناب اشک می شویم
پیامی از دل خونین روانه می سازم

نمی کنم دل از این عرصه شقایق فام
کنار لاله رخان آشیانه می سازم

در آستان به خون خفتگان وادی عشق
برون ز عالم اسباب، خانه می سازم

چو شمع بر سر هر کشته می گذارم جان
ز یک شراره هزاران زبانه می سازم

ز پاره های دل من شلمچه رنگین است
سخن چو بلبل از آن عاشقانه می سازم

سر و تن و دل و جان را به خاک می فکنم
برای قبر تو چندین نشانه می سازم

كشم به لجه شوریدگی بساط «امین»
كنون كه رخت سفر چون كرانه می سازم

takhrybchy16@yahoo.com

مدیر وبلاگ : تخریبچی جوان
پیوندها
نویسندگان
کلیه حقوق این وبلاگ برای گروه فرهنگی تخریبچی.آی آر محفوظ است